24 októbra 2011

Mandaly

Mandala je vlastne akýkoľvek obrázok v kruhu. Slovo „Mandala“ pochádza zo sanskrtu (staroindický obradný jazyk), znamená „kruh – stred“, je teda východného pôvodu, ale mandala ako forma má existenciu oveľa staršiu. Od nepamäti je kruhový princíp vo svete skutočne „všadeprítomný“. Symbolický význam kruhu vyplýva už z jeho geometrickej podstaty dokonale pravidelného tvaru, organizovaného okolo pevného bodu. Symbolizuje nekonečnosť, večnosť.

Mandala predstavuje obraz sveta, ale aj ľudské vnútro, ideál ľudskej existencie rovnako ako cestu, ako dosiahnuť životnú harmóniu. V tibetskej tradícii ide o harmonické spojenie kruhu a štvorca, kde kruh je symbolom neba, vonkajších síl, nekonečna, pričom štvorec predstavuje vnútorné sily, spojenie s človekom a zemou. Oba obrazce spája centrálny bod, stred, ktorý je zároveň počiatkom i koncom celého systému.
V 20. storočí popisuje známy švajčiarsky psychiater C.G. Jung osobnú mandalu ako obraz vnútra určitého konkrétneho človeka. Mandala napomáha procesu hlbšieho sebapoznania, odblokovania starých prežitých stereotypov, takže človek dokáže sám v sebe nájsť silu prekonať nepriazeň osudu a privodiť si do života pozitívne zmeny. Toto využíval aj doktor Jung vo svojej psychiatrickej praxi.
Z dátumu narodenia sa dá zistiť pomer prvkov a energií, ktoré významne ovplyvňujú zdravie človeka, náchylnosť k ochoreniam, psychickú vyrovnanosť a pod. Doplnením či oslabením prvkov sa dá nastoliť rovnováha, ktorá vytvára predpoklady pre harmonické fungovanie osobnosti a zdravia človeka. Celá mandala je s ohľadom na všetky informácie o konkrétnom človeku tvorivo umelecky spracovaná.
Mandala je vlastne energetický obrazec, ktorý svoje informácie a určenie vyžaruje do prostredia a vplýva tak aj na ľudí. Použitím určitých symbolov, prvkov, farieb môže byť mandala určená aj na liečenie. Ľudské podvedomie dokáže zobrazené rozlúštiť bez vedomého úsilia. Na podvedomej úrovni človek mnohému rozumie i keď si to v danom okamihu naplno neuvedomuje.
Osobná mandala zobrazuje jedinečné energie človeka podľa jeho dátumu narodenia. Motivuje k tomu, aby človek hľadal lásku, šťastie, radosť, pokoj a vyrovnanosť nie vo vonkajšom prostredí, ale vo svojom vnútri. Tiež prítomnosť unikátnej osobnej mandaly, určenej presne pre konkrétnu osobu, podporuje energie v tomto človeku. Ak je to potrebné, harmonizuje ich. Pomáha v osobnej ceste a vývoji, podporuje samoliečebné schopnosti. Žiari do priestoru energiami, ktoré súzvučia s konkrétnym človekom a pomáha mu realizovať v živote to dobré čo je v ňom, zvládať nástrahy a skúšky života. Napomáha k šťastiu a rovnováhe.

Partnerská mandala harmonicky prepája energie partnerov a smeruje ich k láske. Vzťah je vyjadrený v troch úrovniach: telesná rovina, duševná rovina a duchovné spojenie. Ak niekde existuje napätie, uvoľní sa pridaním vhodného elementu (voda, drevo, oheň, zem, kov). Každý element má svoje farebné spektrum a charakteristické tvary. V mandale je tak vyjadrená obrazovými prostriedkami potrebná energia. Partnerská mandala intenzívne prepája energie oboch partnerov na vedomej i podvedomej úrovni, napomáha k vzájomnej harmónii a rovnocennosti vo vzťahu, oživuje a harmonizuje ich spoločný priestor, podporuje očistné procesy. Slúži aj ako silná ochrana vzťahu a „rodinného kruhu“.
Zavesiť si ju môžete buď k posteli, aby bola pri Vás počas spánku a ráno, keď otvoríte oči, alebo na miesto, kde trávite veľa času (napr. pri písacom stole), prípadne na miesto, kde zvyknete relaxovať (ak také máte), či v pracovni na miesto, kde bude na Vás pozitívne žiariť a často Vám tam padne pohľad. Je len na človeku kde si ju zavesí tak, aby mal z nej naozaj dobrý pocit a prinášala mu radosť, či povzbudenie, pozitívne naladenie...
 (102)


(101)


Podľa dátumu narodenia: 
(100)
(99)


 (98)


 (97)


(96)


Podľa dátumu narodenia: 
(95)(94)


(93)

                                                   (92)                                              (91)


(90) (89, osobný amulet)(88, partnerská)


(87) (86) (85, Amulet - ochrana na cestách)


Podľa dátumov narodenia:


 
(84, partnerská)(83)


(82, s ochrannými Archanjelmi vôkol)(81)


 (popis)


(80)


(79)(78)


 (77)


(76)
(75, ťažidlo)(74)


(73)(72, ochrana - 4 Archanjely)


 (71) (70) 
(69) (68)


 (67 - ochranná /nalepovacia na okno)

Podľa dátumov narodenia:(66)


(65 - partnerská mandala)


(64)


 (63) (62 - dobíjanie energie, radosť /na zavesenie na okno/)

 (61 - Kvet života /podložka pod nápoje/)


 (60 - hojnosť)

Podľa dátumov narodenia:(59)


(58) (57)

(56)

Energetické obrazy: (55) 
(54)

Podľa dátumu narodenia:

 (53)

Energetické obrazy:


(52)(51) 
(50) (49)

Podľa dátumov narodenia:

 (48) 
(47)


 (46) (45)

 (44 - mier)


Podľa dátumov narodenia:


(43) (42)


 (41)


Pre hojnosť a prosperitu:


 (40)

 (39) (38)


Na liečenie:


 (37)


Podľa dátumov narodenia:


(36)

(35)


Pre hojnosť a prosperitu:
 (34)

(33) (32)


Podľa dátumu narodenia: 


 (pre pár)

  (31)

  (30)

 (29)(28)

 (27)

  (26)

  (25)

 (24)

 (23)


 (22)

 (21)


 (19)

 (20) (18)


 (17)
(mozaika)Kvet života (16) (15)  (14)
 (13) (12) (11) (10)


 (9)


 (8)


 (7)


 (6)

 (5)


 (4)


 (3)


 (2)

 (1)


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára